Edinilen bilgilere göre, Yaşar G. idaresindeki 44 BK 253 plakalı Ford marka kamyonet, Sincik-Kahta Karayolu Çavçük Mezrası mevkiinde seyir halinde olduğu esnada aniden yanmaya başladı. Aracın elektrik tesisatından çıktığı tahmin edilen yangında biranda alev topuna dönen kamyonette bulunan 3 kişi kendini dışarıya son anda attı.
![](https://edremit-haberler.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/bir-anda-alev-topuna-dondu-son-saniyede-kurtuldular-0-dxkFk7PI.jpg)
Yanmaktan son anda kurtulan 3 kişi bir yandan alevlere müdahale ederken bir yandan da itfaiye ekiplerine bilgi verdi. Cayır cayır yanan kamyonet, olay yerine gelen itfaiye ekiplerinin çalışmaları sonucunda söndürüldü.
![](https://edremit-haberler.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/bir-anda-alev-topuna-dondu-son-saniyede-kurtuldular-1-cPyC9P5g.jpg)
Ölen ya da yaralananın olmadığı yangında kamyonet hurda yığınına dönerek kullanılamaz hale geldi.
Konuyla ilgili soruşturma sürüyor.