PKK destekçisi Chakar’ın elini öpen Özgür Özel, bunu da yaptı! Yeni skandal…

Cumhuriyet Halk Başkanı (CHP) Genel Başkanı Özgür Özel, TSK’ya ‘kimyasal silah’ iftirası atan Türk Tabipler Birliği (TTB) Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve TTB üyelerini genel merkezde kabul etti.

TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM VE YATAKLIK YAPAN BELEDİYELERE KAYYUM ATANMASINA TEPKİ GÖSTERDİ

CHP’nin genel başkanlığına getirildiği günden bu yana “kayyum” rahatsızlığını dile getiren Özel, tepki çeken açıklamalarda bulundu.

PKK’ya yardım ve yataklık yapan belediyeleri bölgeden temizleyen kayyum atamalarını eleştiren Özel, “Kürtler belediye başkanı seçiyor ama siz belediyelere kayyum atıyorsunuz. Sizin bu uygulamalarınız yüzünden Kürtler Türkiye’de daha az eşittir” dedi.

Partisinin son grup toplantısında toplumu ayrıştıran skandal ifadeler kullanan Özel, terör örgütüne yardım ve yataklık yapan belediyelerin görevden alınmaması gerektiğini savundu. Özel, “Bu uygulamalar yüzünden Kürtler Türkiye’de daha az eşittir” diyerek terör örgütüne sempatik görünmeye çalıştı.

TSK’YA İFTİRA ATAN FİNCANCI’YI KABUL ETTİ

CHP’den yapılan açıklamada ise , “Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ve beraberindeki TTB Merkez Konsey Üyelerini, CHP Genel Merkezi’ndeki makamında kabul etti.” ifadelerine yer verildi.

CHP Genel Merkezi’nde gerçekleşen kabulde CHP Genel Başkanı Özel’e, Genel Başkan Yardımcıları Zeliha Aksaz Şahbaz ve Gamze Taşçıer ile CHP Bursa Milletvekili Kayıhan Pala eşlik etti.

Basına kapalı geçekleşen görüşmenin ardından fotoğraf paylaşılırken, toplantının içeriğine ilişkin harhangi bir bilgi paylaşılmadı.

ÖZGÜR ÖZEL TÜRKİYE DÜŞMANI PERVİN CHAKAR’IN ELİNİ ÖPMÜŞTÜ

Yeni genel başkan Özgür Özel, gittikleri konserde terör örgütü PKK destekçisi ve Türkiye düşmanı Pervin Chakar’ın elini öperek övgüler yağdırmıştı.

Özgür Özel’in bu hareketi ise büyük bir tepkiye sebep oldu. Özgür Özel’in bu hamlesine kendi partisinden bile tepki yağmıştı.

Tepkiler sonrası skandal bir açıklama yapan Özgür Özel, “Pişman değilim yine olsa yine giderim” ifadelerini kullanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x