Mercedes-Benz’in tam elektrikli EQE SUV’u piyasaya çıktı

Mercedes-Benz, yeni tamamen elektrikli SUV modeli EQE’yi resmi olarak piyasaya sürdü. Bu yeni model, selefiyle aynı fiyat aralığını korurken, 486.000 ile 630.600 yuan (~68.00088.250$) arasında değişen fiyatlarla tüketicilere sunuluyor. Yeni EQE SUV, çeşitli geliştirmelerle birlikte geliyor; bu geliştirmeler arasında 5G iletişim modülleri ve lüks kadife paspaslar bulunuyor. Ayrıca, temel “Pioneer” versiyonunun uygun fiyatlı yapısı da korunuyor.

Yeni EQE SUV’un dış tasarımı, Mercedes-Benz’in özgün tasarım dilini sürdürüyor. Kapalı ızgara, boydan boya LED ışık şeridi ve 2.6 milyon aydınlatma pikseli içeren yenilikçi “Meteor Shower” dijital farlar bu aracın dikkat çekici özellikleri arasında. Ön tamponun spor estetiği ve %98 gibi ultra yüksek ekran-gövde oranı, SUV’un etkileyici görünümüne katkıda bulunuyor.

EQE SUV, isteğe bağlı hava süspansiyonu (AIRMATIC) ve adaptif sönümleme sistemi artı (ADS+) ile kesintisiz bir sürüş deneyimi sunuyor. “Enerji Tasarrufu”, “Konfor”, “Spor”, “Kişiselleştirilmiş” ve “Arazi” gibi çeşitli sürüş modları, farklı tercihlere hitap ediyor.

Mercedes-Benz’in tam elektrikli EQE SUV’u piyasaya çıktı

İç mekanda, aracın büyük üçlü ekranı, çok fonksiyonlu direksiyonu ve çok renkli ambiyans aydınlatması, teknoloji ve lüksün uyumlu bir karışımını oluşturuyor. 141 cm genişliğindeki MBUX Hyperscreen iç mekan sistemi, ana uygulamalara öncelik veren sıfır düzey arayüzü ile sezgisel ve dikkat dağıtmayan bir sürüş ortamı sunuyor.

Çin pazarına yönelik geliştirilmiş konfigürasyonlar ve güvenlik özellikleri Mercedes-Benz, EQE SUV’u Çin pazarına özel olarak on farklı konfigürasyon ile donattı. Bunlar arasında “patron düğmesi” ve rahat arka koltuk başlıkları gibi özellikler bulunuyor. Araç, ön sıradaki çift katmanlı sessiz cam ve kapsamlı araç akustik paketi gibi özelliklerle gürültü, titreşim ve sertlik (NVH) seviyelerini iyileştirmeye odaklanıyor.

Güç açısından, EQE SUV, 96.1 kWh batarya paketi ile çift motorlu, dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. 350 modeli 215 kW maksimum çıkış gücü sunarken, 500 modeli ise 300 kW’lık etkileyici bir güç sunuyor. CLTC çalışma koşulları altında maksimum 613 kilometre menzil ve 128 kilowatt şarj gücü ile EQE SUV, performans ve verimlilik açısından öncelikli durumda.

Güvenlik açısından, EQE SUV, dikkat asistanı sistemi, aktif frenleme asistanı sistemi ve aktif şerit koruma asistanı sistemi gibi aktif ve pasif özelliklere sahip. Ayrıca, araç, kavşakta başlatma ve durdurma işlevine sahip gelişmiş sürüş yardım paketi ile donatılabilir.

Sürekli olarak güvenlik, performans ve kullanıcı deneyimini optimize etme çabalarıyla yeni EQE SUV, elektrikli SUV pazarında güçlü bir oyuncu olarak konumlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x