Google, ‘Assistant with Bard’ ismini ‘Gemini’ ile değiştirdi

Google, yapay zeka çalışmalarını tek bir çatı altında topladığını duyurarak önemli bir adım attı. Daha önce Bard olarak bilinen Google’ın AI sohbet robotu artık Gemini adını taşıyor ve şirket, bu yenilikle birlikte bağımsız bir Android uygulaması da sundu. Geçen yıl Google’ın Android’in varsayılan Yardımcısına “Bard ile Yardımcı” adı altında yapay zeka yetenekleri ekleyeceğini duyurmasını hatırlarsınız. Bard’ın adının değişmesiyle, Yardımcı’nın AI hizmetlerinin geleceği konusunda belirsizlikler olabilir.

Google, bu değişikliğe yanıt olarak, Android’de Gemini’nin, Bard ile Yardımcı’nın sağlamayı hedeflediği deneyimi sunacağını açıkladı. Google sözcüsü, “Ekim ayında paylaştığımız vizyon aynı – konuşabilen, çok modlu ve yardımcı olabilen gerçek bir AI yardımcısı inşa etmek,” dedi ve ekledi: “Şimdi, Gemini’nin inanılmaz yetenekleriyle, bu vizyonu daha da derin ve anlamlı bir şekilde gerçekleştirebiliriz.

Google, ‘Assistant with Bard’ ismini ‘Gemini’ ile değiştirdi

Teknoloji, daha önce yapabildiklerimizin (zamanlayıcılar, alarm, hava durumu) ötesine geçmemizi sağlayarak fikirlerinizi süper güçlendirme ve telefonunuzda doğrudan Google AI ile işbirliği yapma imkanı sunuyor.”

Aslında, “Bard ile Yardımcı” için düşünülen işlevler, şimdi Android için Gemini’ye tamamen entegre edilmiş durumda. Google, bu yaklaşıma doğru ilk adımlarını atmış bulunuyor; Play Store’dan uygulamayı indirdikten sonra Gemini, Android cihazınızda varsayılan Yardımcı oluyor. İsterseniz ayarlardan eski Yardımcı’ya geri dönebilirsiniz.

Ancak Google, Yardımcı’nın AI yeteneklerini Gemini ile güçlendirme konusunda kendine güveniyor. Bu, “Bard ile Yardımcı” adının artık tamamen emekliye ayrıldığı anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x