G.Saray rölantide kazandı

Süper Lig’de artık kolay maç yok. Bütün maçlar zor geçiyor. Son haftalarda bunu görüyoruz. Galatasaray’ın en zor deplasmanlarından bir tanesiydi Samsun. Karşılaşmanın ilk 12 dakikasında sahada bütün hatlarıyla rakibin üstüne giden, baskı yapan, pres yapan bir Galatasaray vardı. Bu dakikalarda da önce Nelsson ile daha sonra Barış Alper ile iki gol buldu. Bu erken gelen skor üstünlüğü sarı-kırmızılıların temposunu, kazanma hırsını çok düşürdü. Buna rağmen ilk dakikadan bitiş düdüğüne oyunun hakimi, daha çok gol pozisyonuna giren takım yine konuk ekipti. Icardi’nin, Kerem Aktürkoğlu’nun kaçırdığı çok net pozisyonları seyrettik. Barış Alper’in, takımını rakip sahaya taşıyan olağanüstü bir fizik gücü var. Karşısında oynayan sol bekin Allah yardımcısı olsun!
Kaan Ayhan tabii ki Sacha Boey değil, atletik bir futbolcu da değil. Ama hocası görev vermiş, o da sağ bekte en iyisini yapmaya uğraşıyor. Bu yeter mi, yetmez. Zaten bunun için de sağ bek mevkisine transfer yapılıyor. Sol bekte Berkan da… O mevki zaten kendisinin yeri değil, o da elinden geldiği kadar oynuyor ama takıma katkısı fazla olmuyor. Bunun için de Galatasaray’ın sağ tarafı sol çizgiden çok daha iyi çalışıyor. Kerem Aktürkoğlu da dün etkili değildi. Galatasaray taraftarının bir kısmı bu çocuğun moralini bozmak için elinden geleni yapıyor. Belli ki Kerem de bundan etkilenmiş. Bunun için de çok tutuk futbol oynuyor. Torreira ile Kerem Demirbay takımın bütün yükünü çekiyorlar. Gerçekten çok ağır yük çekiyorlar.
Her şeye rağmen zirve yarışında Cim Bom’a üç puan lazımdı, dün gece de hak ederek galip geldiler. Benim anlayamadığım her maç, Icardi’ye yapılan ve penaltıya sebep veren fauller es geçiliyor. Geçen hafta Gaziantep maçında, dün gece de Samsun maçında hakemler beyaz noktayı göstermiyor.
Samsunspor ise çok iyi bir takım ama çok yavaş bir futbol oynuyor. Orta sıradaki takımlar karşısında başarılı olabilirler ama büyük takımlar karşısında hiç şansları yok.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x