Futbolcuların Seçil Erzan’a attığı mesajlar ortaya çıktı: Seço neredesin?

“Yüksek gelirli fon” vaadi dolandırıcılığında bankacı Seçil Erzan’a vurgunun ortaya çıktığı 7 Nisan’da 3 milyon 200 bin dolar gönderen Galatasaraylı eski futbolcu Emre Çolak, 75 bin dolar kaptıran Galatasaray’ın eski tercümanı Musa Mert Çetin ve eski futbolcu Ayhan Akman’ın gönderdiği mesajlar ilk kez ortaya çıktı.

Sabah Gazetesi’nden Mustafa Sait Özkan ve Atakan Irmak’ın haberine göre bankacı Seçil Erzan’ın “Yüksek gelirli fon” adı altında yaptığı vurguna para yatıran Galatasaraylı eski futbolcu Emre Çolak, Galatasaray’ın eski tercümanı Musa Mert Çetin ve eski futbolcu Ayhan Akman’ın Erzan’a 7 Nisan’da gönderdikleri mesajlar ortaya çıktı.

Erzan’ın el koyulan cep telefonu üzerinde yapılan ön inceleme raporu dava dosyasına girdi.

3 milyon 200 bin dolarla fona Arda Turan ve Emre Belözoğlu’ndan sonra en fazla parayı kaptıran 3’üncü isim Emre Çolak’ın Erzan’a 7 Nisan’da, “Seçil Hanım bekliyorum 2 saat oldu. Şaka mı yapıyorsunuz ya? Seçil Hanım?” şeklinde mesajlar attığı belirlendi. Çolak’ın aynı gün saat 15.22’de ise WhatsApp üzerinden Seçil Erzan’ı aradığı ancak ulaşamadığı görüldü.

‘YİNE KAYIPSIN ALLAH SONUMUZU HAYRETSİN’

Seçil Erzan’a para veren bir diğer isim de 75 bin dolarını kaptıran Galatasaraylı kaleci Fernando Muslera’nın ve takımın da bir dönem tercümanlığını Musa Mert Çetin. Çetin’in Erzan’a, “Yine kayıpsın Allah sonumuzu hayır eylesin. 1 bekliyor biliyorsun (Muslera’nın 1 milyon doları beklediğini kastediyor). Aman daha azı olursa beni yorma hayatta gitmem evine zaten o beni almaz. Herif telefonlarımı açmıyor. Sıkıldım zaten artık ne oluyorsa olur, onu durduracak bir kredim kalmadı” şeklinde veryansın ettiği belirlendi.

Dolandırıcılık, 7 Nisan’da Bülent Çetiner’in ihbarı üzerine ortaya çıkmış, Erzan, 8 Nisan’da banka tarafından görevden el çektirilirken, 10 Nisan’da ise gözaltına alınmıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir