Deniz ürünlü ravioli tarifi! MasterChef Deniz ürünlü ravioli nasıl yapılır?

Ravoli lezzetleri sevenlerin mutlaka denemesi gereken bir tarif Deniz ürünlü ravioli ağızda dağılan kıvamı ile özel bir lezzet seçeneği olarak öne çıkıyor. Peki, Deniz ürünlü ravioli nasıl yapılır? Deniz ürünlü ravioli nedir? Deniz ürünlü ravioli nasıl yapılır, Deniz ürünlü ravioli yapılırken nelere dikkat edilir? MasterChef’te Deniz ürünlü ravioli yapıldı, evde klasik Deniz ürünlü ravioli yapıldı! İşte en güzel Deniz ürünlü ravioli!

DENİZ ÜRÜNLÜ RAVİOLİ TARİFİ!
İÇİNDEKİLER

Ricotta Ile Doldurulmuş Mantı

500 g

Midye

500 g

Istiridye

500 g

Kalamar

400 g

Karides 8

Borsalar 2

Sarımsak 3

Maydanoz

Sızma Zeytinyağı

1 yemek kaşığı sızma zeytinyağını, ikiye kesilmiş ve iç tomurcuklarını çıkarmış 1 diş sarımsağı ve 1 acı biberi geniş bir tavada ısıtın.

. Kapağı kapatın ve birkaç dakika pişirin, ardından sosu bir kenara bırakarak her şeyi bir kaseye aktarın. İstiridyeleri aynı adımları izleyerek pişirin.

Kalamarları soğuk akan su altında dikkatlice yıkayın. Bunları daireler halinde kesin ve dokunaçlarını da saklayın. Tavaya 2 yemek kaşığı sızma zeytinyağı dökün ve kalan diş sarımsağı kavurun, iç tomurcuğu çıkarın ve ince ince doğrayın.

Kalamarları ekleyin, yüksek ateşte birkaç dakika pişirin,

Kenarda beklettiğiniz midye ve istiridye sosunu süzüp kalamarın üzerine ekleyin ve 15 dakika kısık ateşte pişmeye devam edin (sos tamamen kurumasın). Gerekirse elinizde biraz sıcak balık veya sebze suyu bulundurun.

Akan su altında yıkanmış karidesleri ve karidesleri ekleyin ve bağırsaklarını çıkarın. Her iki tarafını da 5’er dakika pişirin. Midye ve istiridyelerin çoğunun kabuklarını çıkarın ve yumuşakçaları bile kabuklarıyla birlikte tavaya koyun.

Bu arada mantıları kaynayan tuzlu suda al dente olacak şekilde pişirin. Bunları delikli bir kaşıkla çıkarın ve balıkla birlikte tavaya koyun.

Yüksek ateşte kuvvetlice soteleyin ve üzerine biraz çiğ sızma zeytinyağı, taze çekilmiş biber ve bol miktarda kıyılmış maydanoz ekleyerek bitirin.

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir